O mnie

Urodziłem się 25 grudnia 1957 roku w Jeleniej Górze. Z żoną Elżbietą mieszkamy w niej do dziś. Jestem dumnym ojcem dwóch wspaniałych córek – Pauliny i Karoliny oraz szczęśliwym dziadkiem przecudownych wnucząt Julii, Igora i Bruna.

Jelenia Góra jest dla mnie pełna niepowtarzalnych miejsc, wyjątkowego klimatu oraz dużych możliwości. To tu, w mieście otoczonym przez piękne góry, wybrałem swoje miejsce na ziemi i chciałbym, aby to miejsce się rozwijało. Moimi ulubionymi zakątkami są Wzgórze Kościuszki i „Perła Zachodu”. Kiedy moje córki były małe, często zabierałem je tam na spacery. Teraz, gdy mamy trochę wolnego czasu, chętnie odpoczywamy w Parku Zdrojowym bądź na Chojniku.

Wolne chwile bardzo lubię spędzać w ogrodzie. Sam go zaprojektowałem i posadziłem w nim większość roślin. Dużą przyjemność sprawia mi również słuchanie muzyki, zwłaszcza starych niezapomnianych przebojów Czerwonych Gitar, Beatlesów czy Santany. Na chwilę odcinam się wówczas od obowiązków dnia codziennego.

Wykształcenie

  • Stopień magistra ekonomii uzyskałem w 1980 roku w specjalności „gospodarka miejska”.
  • Stopień doktora nauk ekonomicznych – w 1984 r. za rozprawę pt. „Infrastruktura jako czynnik integracji Jeleniogórskiego Zespołu Miejskiego” w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Moje wartości

Droga mojej kariery i rozwoju wiodła nie tylko ścieżkami pracy naukowej, badawczej i akademickiej, ale również samorządowej. Doświadczenie, jakie zdobyłem na tych polach, pozwoliło mi na wykorzystanie możliwości zarządzania procesami rozwoju społecznego, gospodarczego i przestrzennego w Jeleniej Górze, a także w regionie dolnośląskim. Nie udałoby się to bez zaufania jakim zostałem obdarzony przez jeleniogórzan i Dolnoślązaków. Dzięki temu mam pewność, że jestem we właściwym miejscu.

Wykonywanie obowiązków przynosi mi wielką satysfakcję. Mam poczucie, że Jeleniej Górze i Dolnemu Śląskowi zapewnia stabilny rozwój oraz wzmacnia ich wizerunek na arenie krajowej i europejskiej.

Za szczególnie ważne uznaję dbałość o najbliższych, poczucie odpowiedzialności za swoje czyny oraz ciągłą pracę nad rozwojem – zarówno osobistym jak i otaczającego mnie świata. Liczą się dla mnie porozumienia, relacje oparte na zaufaniu oraz zapewniające obu stronom pozycję wygrany – wygrany, a także rzetelne wypełnianie obowiązków zarówno prywatnych jak i zawodowych. Nie znoszę nieuczciwości, chamstwa i głupoty.

U ludzi cenię: szczerość, otwartość, umiejętność ciekawego spojrzenia na różne sprawy. Chętnie otaczam się osobami pewnymi siebie i umiejącymi wykorzystać swoja wiedzę oraz umiejętności po to, by budować a nie rujnować, łączyć a nie dzielić.