ROK 2021 MIJA – ŻYCZENIA NA NOWY 2022 ROK

Opublikował:

Mijający już 2021 rok to czas pełen wyzwań oraz wielu ważkich samorządowych zadań zakończonych wymiernym sukcesem. Koronawirusowy kryzys dotknął praktycznie wszystkie dziedziny codziennego życia dolnośląskiej społeczności. Dotknął także gospodarki, przedsiębiorców, rynku pracy, instytucji edukacji, kultury i wielu jeszcze innych sfer przyjmując globalny wręcz wymiar.

W tych warunkach aktywność samorządu województwa dolnośląskiego ukierunkowana była w szczególności na wspieranie przedsiębiorczości, wrażliwych dziedzin gospodarki, placówek – nie tylko samorządowej – opieki zdrowotnej i społecznej oraz realizację przedsięwzięć rozwojowych (głównie inwestycyjnych) w sferze szeroko rozumianej infrastruktury. Warto podkreślić końcową już fazę realizacji Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, przygotowanie do rewitalizacji kolejnych nieczynnych, niekiedy od wielu lat, linii kolejowych (m.in. z Jeleniej Góry do Karpacza i Kowar czy też z Gryfowa Śląskiego do Świeradowa – Zdroju, istotne wsparcie dla Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w zakresie wzrostu jakości usług medycznych oraz poprawy wyposażenia w nowoczesną aparaturę, a także wsparcie wielu placówek kultury i edukacji.

Koniec roku jest zawsze skierowaniem w stronę noworocznej już scenerii.

Życzę, by Nowy 2022 Rok był czasem spędzonym bez trosk i zmartwień, w zdrowiu i radości, by był pomyślny dla mieszkańców regionu. Niech przyniesie oczekiwaną od dłuższego już czasu normalność. Wszystkiego najlepszego 😊

Written by